krivule

Krivūlė keliauja po Lietuvą. nuotr. G. Skumbino.

Spalio 19 dieną, minint Krivio dieną, Krivio Jauniaus – Jono Trinkūno krivūlė iškilmingai įteikta Devyniaragio romuvos bendruomenei. Krivūlė, kurios pagrindinis akcentas – žaltys – apsivyniojęs lazdą ir dantyse įsikandęs gintaro gabalėlį, pradėjo kelionę po visas Lietuvos Romuvas.

Lapkričio 22 d. Devyniaragio romuviai apsilankė Panevėžyje, Austėjos šventykloje, kur perdavė Krivio krivūlę Panevėžio romuvos vaidilai Laimučiui Vasilevičiui ir jo bendruomenės nariams.

„Atvažiavo vilniečiai, jauni ir gražūs, uždainavo, uždūdavo. Pagiedojome kartu, padievaitavome.  Kai pamojavome krivūle, nušvito Saulė, nurimo vėjas. Dosniai ištepėme svečių lūpas Austėjos medumi, ratu per rankas apėjo kaušas ir  pagarbiai iš rankų į rankas – Jauniaus krivūlė. Pajutome Krivio prisilietimą, bandėme pasiekti dangų.“ – dalijasi įspūdžiais L. Vasilevičius.

Krivio Jauniaus krivūlė visus metus keliaus iš romuvos į romuvą, o su ja ir romuviai keliaus vieni pas kitus, perduodami protėvių stiprybės ženklą, dalindamiesi savo dvasine patirtimi, prisimindami ir paminėdami Krivį Joną Trinkūną.