V. Balkūno nuotr.

Vasario 17 dieną, penktadienį, 18 val. Pijaus palėpės rūsyje (Antakalnio g. 64) kviečiame išmokti lietuvių liaudies lopšinių. Lopšinės – tai patikrintas būdas kalbėtis su kūdikiais ir vaikais. Jos lydėjo mūsų protėvius nuo gimimo, ramino ir auklėjo ne vieną kartą ir, svarbiausia, vis dar yra veiksmingos. 

Bemiegės naktys… Tai turbūt pirmas dalykas, ateinantis mintin galvojant apie gyvenimą su kūdikiu. Vaikų ligų gydytoja Vytenė Menkevičienė net rašė, kad prastas kūdikių miegas yra natūralus dėl nebrandžios jų nervų sistemos. Ką daryti, kai patiems limpa akys, o vaikutis niekaip neužmiega? Mūsų protėviai turi nuostabų sprendimą – dainuokite. Lietuvių liaudies lopšinės yra gražios, raminančios ne tik vaiką, bet ir nuvargusius tėvus, jos perteikia doros principus, pasakoja nuostabiausius siužetus ir tiesiog užburia. Savos tautos kultūra kiekvieną turėtų lydėti nuo lopšio.

„Lopšinės – tai būdas jautriai ir su meile atliepti vaiko poreikius, suteikti ramybės ir saugumo jausmą. Pavargusiam, suirzusiam, viskuo nepatenkintam vaikui tereikia… uždainuoti, visai nesvarbu, kokio amžiaus jis būtų. Gražiausias mūsų tautos lopšines siūlyčiau dainuoti ne tik migdant jau gimusius vaikus, bet ir pasiimti jas į gimties virsmą,” – sako Romuvos vaidilė Miglė Valaitienė.

Lopšinių vakaras – tai proga susitikti esamiems ir būsimiems tėvams, norintiems vesti savo vaikus protėvių pramintu keliu, baltų kultūrą padaryti įprastu ir kasdieniu dalyku, atrasti dvasinę ramybę sunkiausiomis tėvystės akimirkomis. Kartu tai būdas prisiliesti prie protėvių kultūros patiems ir prisiminti brangias vaikystės akimirkas motinos glėbyje.

Šeimų svirnas – tai dar besiburianti šeimų romuvėlė, kurios tikslas – bendrauti šeimomis, kartu švęsti šeimos šventes, remiantis baltų tradicijomis auklėti vaikus ir keistis žiniomis, kartu mokytis ir kurti. Šeimų svirnas savo susibūrimus pradeda nuo Lopšinių vakaro, tačiau ateityje žada rengti šeimų susibūrimus, baltų kultūros užsiėmimus vaikams, įvairias kalendorines šventes, paskaitas apie gyvenimą šeimoje laikantis baltų papročių ir dorovės principų.

Norėdami prisijungti registruokitės el. paštu:

valaiciusvirnas@gmail.com

arba skambinkite

Miglei 8 605 50 501

Pageidaujama auka Šeimų svirno veiklai plėtoti – 2 eurai.

Daugiau Svirno naujienų.