romuvos stovykla

Romuvos stovykla. V. Daraškevičiaus nuotr.

Kaip tvirtas, didingas raitelis ant balto žirgo atšuoliuoja brandi, jubiliejinė 30-oji Romuvos stovykla!
Tai puiki proga susitikti su tais, kurie kūrė pirmąją stovyklos ugnį, su tais, kurie stovykloje gal ne visus 30 metų, bet nuo pat savo gimimo. Kažkam ši stovykla bus pirma, kažkam 22-a, o kažkam 30-ta. Skaičiai kalba patys už save. Kiekvienas stovyklos organizatorius savo širdyje nešiojasi po vieną Vytį. Būtent jis neleidžia nuleisti rankų, būtent jis kiekvieną pavasarį savo pasaga bilsnoja į paširdžius primindamas „jau laikas“: laikas kviesti jus visus susiburti ir tvirtai, lyg kalaviją, savo rankoje laikyti draugo ranką, nes tik vieningi mes esam JĖGA. Tegul širdys pritaria būgnų dudenimui, tegul plienas žvanga perkūniška jėga o laukai, kalnai ir kloniai teskamba nuo dainų. Nes Lietuva gyvuos tol, kol ant Motinos Žemės stovės bent vienas lietuvis!

Visus susiburti ir atšvęsti stovyklos brandą kviečiame rugpjūčio 10-16 dienomis. Švenčionių rajone, Netoli Sarių miestelio esančiame Dvarčiškių kaime.

Kad kartu suderėtų darbas ir poilsis, šventės šurmulys ir ramybė, stovyklos programoje bus apeigų, paskaitų, amatų  dirbtuvių, pasidainavimų su apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“, žygių ir naktišokių. Taip pat visų lauks tradicinė  Žolinės šventė.

Kas vakarą stovykloje degs laužai ir garuos kvepiantis vakariene didysis stovyklos katilas. Visus kviečiame įsikurti patogiai savo atsivežtose palapinėse. Vietos palapinių miesteliui stovyklos sodyboje tikrai daug. Kasdien vakarienei gaminsime Krivio košę, kuria galėsite vaišintis kiekvienas. Jūsų patogumui kiekvieną dieną bus galimybė užsisakyti pietus, kuriuos atveš iš gretimame kaime esančios kavinės. Tuo tarpu jūs galėsite leisti laiką amatų užsiėmimuose ar paskaitose. Pusryčiais ir užkandžiais pasirūpinkite patys. Stovyklos dalyviai paprastai būna vaišingi ir mėgsta maistu dalintis, todėl įsidėkite ne tik sau, bet ir geram kaimynui pavaišinti.

Išduodame paslaptį pirmą kartą atvyksiantiems – sodyboje labai skanus vanduo, todėl visus gėrimus palikite namuose arba dar geriau – parduotuvėse.

Pažadame nupjauti ar numinti takelį iki ežeriuko, kur jūsų jau laukia uodai ir maudynės . Vandenį pašildysime tiek, kiek leis rugpjūčio saulė. Bet mėgstantiems šaltesnį vandenį visada bus galimybė pasisemti gaivinančio šulinio vandens. Pastarasis tinkamas tiek gerti, tiek grūdintis.

Dar keletas formalumų, kurie yra visiškai neįdomūs, bet tikrai svarbūs. Jei jums 16 ir daugiau metų, esate pakankamai suaugęs ir galite savimi pasirūpinti. Jeigu 16-tas gimtadieni į jūsų duris dar nepasibeldė – atvykite su vyresniu šeimos nariu, giminaičiu ar draugu, kuriuo pasitiki jūsų tėvai, bet geriausia – atvykite su visa šeima!

Stovyklos kaina 40 eurų.

Naujienas apie stovyklą sekite Facebook‘e:

https://www.facebook.com/events/716659831791268/?active_tab=about

Registracija į stovyklą:

https://docs.google.com/forms/d/1h-WP21sXh4MUXfijG3K2D-aXCXHN1cOj_ERTPuRLBig/edit

Daugiau informacijos tel.: +370 676 74 057 Inija